Solid State Relay LSR-3-1-3150DA (ROC) SSR 440VAC 50/60HZ 150A
Compact structure and small volume
Mechanical lifespan semi permanent
Corrosion resistant, vibration resistant, explosion-proof
Low power consumption and easy to use
Select the number of specifications
Please check the product information you want!
Download Annex
Product Detail
No comment
Product Detail
Long press to look detail
Long by picture save/share
INQUIRY
Inquiry MORE+
  • name *
  • phone *
  • Detailed requirements *
  • Submit
  • Security Code
    Refresh the code
    Cancel
    Confirm
Inquiry Content:
You have no items to require
Add Successfully
Related Products
Solutions and Applications
Automation and Control Systems
Home Appliances
Automotive Industry
Telecommunications
Power Systems
Safety Systems
New Energy
Embedded Systems
Company
About Us
Contact Us
Working hours
Monday-Friday   9:00 AM-18:30PM
Saturday:9:00AM-12:30PM
Contact us
Sales hotline
daisylee@v.saleingsun.com
Whatsapp
6F, Cuigang Industrial Zone, Building 49, Huaide community, Fuyong street, Ban'an District, Shenzhen, China 518103