New Energy Relay RL81A-150 (ROC) 150A 750VDC
Environmental protection category: RT II
Unique magnetic arc extinguishing design, with 750V cut-off function
Unique contact structure, with higher surge resistance and current tolerance
High and low voltage withstand voltage above 4000V
Load non-polarity
Optional auxiliary contact type
Environmentally friendly product (RoHS compliant)
Select the number of specifications
Please check the product information you want!
Download Annex
Product Detail
Load non-polarity
No comment
Product Detail
Long press to look detail
Long by picture save/share
INQUIRY
Inquiry MORE+
  • name *
  • phone *
  • Detailed requirements *
  • Submit
  • Security Code
    Refresh the code
    Cancel
    Confirm
Inquiry Content:
You have no items to require
Add Successfully
Related Products
Solutions and Applications
Automation and Control Systems
Home Appliances
Automotive Industry
Telecommunications
Power Systems
Safety Systems
New Energy
Embedded Systems
Company
About Us
Contact Us
Working hours
Monday-Friday   9:00 AM-18:30PM
Saturday:9:00AM-12:30PM
Contact us
Sales hotline
daisylee@v.saleingsun.com
Whatsapp
6F, Cuigang Industrial Zone, Building 49, Huaide community, Fuyong street, Ban'an District, Shenzhen, China 518103